KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 7965379
*
nr 796 5379
Alain Soucasse
(f. 1951), Sverige
Carborundumetsning, Alain Soucasse (f. 1951), 4/7, bladets mått: 39 x 29
Alain Soucasse, född 1951, fransk-svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2012
kl 19:21:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 19:12:37
1
100 kr
10/12 12:51:37
2
150 kr
10/12 14:02:42
3
200 kr
10/12 16:04:18
2
300 kr
10/12 19:14:13
4
300 kr
10/12 19:16:55
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alain soucasse carborundumetsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:27
-
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:24
*
Alain Soucasse
Alain Soucasse, född 1951, fransk-svensk målare.
nr 796 5379
Alain Soucasse
(f. 1951), Sverige
Carborundumetsning, Alain Soucasse (f. 1951), 4/7, bladets mått: 39 x 29
Alain Soucasse, född 1951, fransk-svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 19:12:37 | 1 | 100 kr |
10/12 12:51:37 | 2 | 150 kr |
10/12 14:02:42 | 3 | 200 kr |
10/12 16:04:18 | 2 | 300 kr |
10/12 19:14:13 | 4 | 300 kr |
10/12 19:16:55 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alain soucasse carborundumetsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:27 -
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:24